Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Mokrem zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.spmokre.com.pl
Serwis naszej placówki został zaprojektowany w sposób umożliwiający dostępność dla jak najszerszej grupy odbiorców (w tym dla osób niepełnosprawnych), niezależnie od używanej technologii, oprogramowania lub posiadanej dysfunkcji. Strona wykorzystuje następujące rozwiązania:
- HTML 5,
- WCAG 2.1 (AA, częściowo AAA),
- serwis jest w pełni rozpoznawalny przez programy czytające dla osób niewidomych takich jak np. Window – Eyes, JAWS czy NVDA,
- pełna obsługa serwisu możliwa jest zarówno przy pomocy samej klawiatury, jak i myszki,
- w sekcji nagłówka znajdują się narzędzia pozwalające na dobranie dogodnego kontrastu, trybu nocnego, odpowiedniej wielkości czcionki, zwiększenia odstępów pomiędzy literami, rozciągnięcie zawartości strony na całą szerokość ekranu,
- aby szybko znaleźć najważniejsze treści, użytkownicy mogą skorzystać z menu szybkiego dostępu, głównego menu, mapy strony lub wbudowanej wyszukiwarki,
- serwis nie jest wyposażony w skróty klawiaturowe, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające).
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej:
- niektóre linki mogą być dwuznaczne dla użytkowników,
- brak dostępności plików z rozszerzeniem pdf, doc, docx.
Deklarację sporządzono dnia: 2022-03-15
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Pan Tomasz Czerwiński. Kontaktować można się za pomocą adresu mailowego: t.czerwinski@spmokre.com.pl Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, lub jakiegoś jej elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć do podmiotu skargę na takie działanie.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury skargę można złożyć do Rzecznika Praw Obywatelskich.